WTA Finals. Dramat Andreescu!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Kontuzja kolana pozbawiła szanse Bianci Andreescu w turnieju WTA Finals w Shenzhen. Kanadyjka przedwcześnie zeszła z kortu w drugim spotkaniu grupy fioletowej.

Nie o takim występie w WTA Finals marzyła tegoroczna mistrzyni US Open. Bianca Andreescu przystępowała do gry z Karoliną Pliszkovą po porażce z Simoną Halep, a Czeszka po tym jak lepsza od niej okazała się Elina Switolina.

Zaraz na początku meczu, po objęciu prowadzenia 2:0 przez Kanadyjkę, tenisistka zaczęła odczuwać silny ból kolana. Przerwała grę, a na kort został wezwany fizjoterapeuta. Andreescu postanowiła powalczyć, mimo złych prognoz na dalszą część rywalizacji. Do końca seta wygrała tylko gema i poddała po pierwszej partii spotkanie.

Przy takich okolicznościach, w ostatniej kolejce meczów, a więc w piątek, Simona Halep zagra z Karoliną Pliszkovą o awans do półfinału. Pewna gry w „czwórce” jest Elina Switolina.