WTA Finals. Fenomenalny mecz Garcii, Francuzka pierwszą finalistką

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Caroline Garcia zagra o zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach WTA. Francuzka po wspaniałym zwycięstwie nad Darią Kasatkiną poszła za ciosem i w półfinale nie dała szans Marii Sakkari.

W pierwszej partii jako pierwsza przełamanie na 2:1 zdobyła reprezentantka „Trójkolorowych”. W kolejnym gemie popełniła jednak kilka prostych błędów i Greczynka błyskawicznie odrobiła stratę. 27-latka urodzona w Atenach w tej części meczu zdecydowanie zbyt rzadko trafiała pierwszym podaniem. Agresywnie nastawiona Garcia potrafiła to wykorzystać i szybko zdobyła kolejnego „breaka” w piątym gemie. Do końca seta nie przytrafił się jej już ani jeden słabszy moment przy własnym podaniu i Francuzka objęła prowadzenie w meczu.

Tenisistka z nad Sekwany bardzo dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i szybko odskoczyła na 3:0 z podwójnym przełamaniem. W czwartym gemie Sakkari miała okazję, żeby odrobić część strat, ale Garcia zdobyła trzy kolejne punkty dzięki świetnym serwisom i podwyższyła prowadzenie. Reprezentantka Grecji do końca próbowała odwrócić losy meczu, ale Francuzka ani przez chwilę nie straciła koncentracji i nie pozwoliła rywalce na odrobienie strat. W ósmym gemie turniejowa „szóstka” wypracowała sobie trzy piłki meczowe. Pierwszą Greczynka obroniła wygrywającym backhandem, ale przy drugiej popełniła błąd z returnu i po 75 minutach gry francuska tenisistka mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Caroline Garcia została trzecią w historii Francuzką, która po Amelie Mauresmo i Mary Pierce awansowała do finału WTA Finals.  O tytuł zagra albo z Igą Światek albo z Aryną Sabałenką.


Wyniki

Półfinał singla

Caroline Garcia (Francja, 6) – Maria Sakkari (Grecja, 5) 6:3 6:2