WTA Finals. Gem, set, mecz Kastatkina. Awans Świątek

Daria Kasatkina pokonała Coco Gauff w drugim czwartkowym meczu Grupy Tracy Austin. Tym samym Rosjanka w sobotę w bezpośrednim pojedynku z Caroline Garcia powalczy o awans do 1/2 finału. Z kolei Amerykanka zagra swe spotkanie pożegnalne w tegorocznej edycji WTA Finals. Zwycięstwo tenisistki zza naszej wschodniej granicy to również bardzo dobra znajomość dla Igi Świąek.

Przed czwartkową kolejką spotkań imprezy w Forth Worth było wiadomo, że przy swojej wygranej oraz korzystnych wynikach drugiego spotkania, miejsce w półfinale może sobie zapewnić Iga Świątek. Raszynianka udanie zrewanżowała się Caroline Garcii za tegoroczną porażkę na kortach Legii i czekała na rozwój wydarzeń w drugim meczu.

Zarówno Kasatkina, jak i Gauff od początku miały problem z serwisem oraz popełniały niewymuszone błędy. Zdecydowanie gorzej radziła sobie Rosjanka co sprawiło, że Amerykanka prowadziła już 4:1. Jednak rywalka zdołała odrobić straty, i wywalczyć piłkę setową. Reprezentantka gospodarzy wyszła z opresji obronną ręką i panie rozegrały tie-breaka. W nim Gauff ponownie prowadziła, tym razem 3-0. Jednak od tego momentu przegrała osiem z jedenastu akcji. Taki przebieg spraw nie podłamał najmłodszej uczestniczki tegorocznego WTA Finals. Starała się walczyć o szukać swych szans w drugim secie. Jednak zbyt duża ilość błędów sprawiła, że to rywalka niemal przez całą drugą odsłonę prowadziła. Trwający od drugiego gema festiwal przełamań, przerwała ostatecznie w siódmym gemie Kasatkina. Turniejowa „ósemka” wyszła na prowadzenie 5:2, aby po zmianie stron zakończyć całe spotkanie i zachować szansę na awans do półfinału.

Wygrana Rosjanki to również dobra wiadomość dla Igi Świątek. Dzięki niemu liderka rankingu WTA już dziś jest pewna udziału w meczach 1/2 finału. Jednak wcześniej rozegra ostatni mecz fazy grupowej. Spotkanie przeciwko Coco Gauff zostanie rozegrane jako drugi sobotni pojedynek, czyli panie wyjdą na kortach nie przed godziną 1:00 w niedzielę.