WTA Finals. Komfortowa inauguracja Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach WTA. Reprezentantka Biało-Czerwonych w pierwszym meczu w ramach rywalizacji w Grupie Tracy Austin pokonała Darię Kasatkinę.

Polka rozpoczęła spotkanie z dużym animuszem. Od razu starała się zepchnąć rywalkę do defensywy. Raszynianka pewnie utrzymała podanie w pierwszym gemie, a po zmianie stron wypracowała sobie trzy okazje na przełamanie rywalki. Dwie pierwsze Rosjanka obroniła, ale przy trzeciej liderka światowego rankingu posłała backhand po linii, którego przeciwniczka nie była już w stanie odegrać w kort. 25-latka urodzona w Togliatti błyskawicznie mogła odrobić stratę, ale podopieczna Tomasza Wiktorowskiego w imponującym stylu obroniła dwa „breakpointy” i odskoczyła 3:0. Trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa mogła podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale w czwartym gemie nie wykorzystała dwóch „breakpointów” i Kasatkina zapisała pierwszego gema na swoim koncie. Świątek wypracowanej przewagi nie wypuściła jednak z rąk i pewnie objęła prowadzenie w meczu, w ósmym gemie dokładając jeszcze jedno przełamanie.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił. Reprezentantka Rosji tylko w pojedynczych wymianach była w stanie przeciwstawić się turniejowej „jedynce”. Agresywnie grająca raszynianka szybko odskoczyła na 3:0, tracąc zaledwie jeden punkt. Po grze na przewagi Kasatkina zdołała utrzymać w czwartym gemie. Po kilku błędach ze strony Polki, rosyjska tenisistka miała szansę, żeby odrobić stratę „breaka”, ale Świątek zniwelowała zagrożenie wygrywającym forhandem. Liderka światowego rankingu pilnowała własnego serwisu już do końca meczu. Po 82 minutach gry zakończyła spotkanie wygrywającym serwisem i po raz piąty w sezonie pokonała Darię Kasatkinę.

W drugim meczu w Grupie Tracy Austin zmierzą się Coco Gauff i Caroline Garcia.


Wyniki

Grupa Tracy Austin

Pierwsza kolejka

Iga Świątek (Polska, 1) – Daria Kasatnika (8) 6:2 6:3