WTA Finals. Kontaveit górą w meczu otwarcia

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kończący sezon turniej WTA Finals w Guadalajarze rozpoczęty! Już na otwarcie byliśmy świadkami małej niespodzianki. W pierwszym meczu Anett Kontaveit z Estonii pokonała w dwóch setach Czeszkę Barborę Krejczikovą.

Może się to wydawać wręcz nieprawdopodobne, szczególnie biorąc pod uwagę formę obydwu zawodniczek w tym sezonie, ale spotkały się one ze sobą na korcie dopiero po raz pierwszy. Choć to Barbora Krejczikova, mistrzyni Roland Garros, jest rozstawiona w Guadalajarze z „2”, to od początku spotkania nieco lepiej prezentowała się jej rywalka. Ostatnia z zakwalifikowanych Anett Kontaveit pewnie weszła w ten mecz. W czwartym gemie zdobyła przełamanie. Mimo że Estonka nie mogła się pochwalić dobrą celnością pierwszego podania (ledwie 41% w tej partii), to zdołała tę przewagę utrzymać. Swoim podaniem po prostu sporo ryzykowała, co często się opłacało. Po 30 minutach gry tenisistka z Tallina zakończyła pierwszą część meczu zwycięstwem 6:3.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Tym razem Kontaveit zdobyła breaka już w pierwszym gemie. Tymczasem Krejczikova nie potrafiła skutecznie zagrozić podaniu Estonki. Choć w obydwu partiach umiała doprowadzić do gry na przewagi przy podaniu rywalki, to nie zaowocowało to choćby jedną okazją na przełamanie. W efekcie po pięciu kwadransach gry to Kontaveit wzniosła ręce w geście triumfu.