WTA Finals. Kontaveit z szansą na szósty tytuł mistrzowski w sezonie

Anett Kontaveit pokonała Marię Sakkari i powalczy o siódmy tytuł mistrzowski w karierze. Estonka w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu będzie mieć szansę na rewanż za porażkę sprzed dwóch dni.

Tenisistka z Tallina ma za sobą bardzo udaną drugą część sezonu. Po tym jak od sierpnia zdobyła cztery tytuły mistrzowskie, zaliczyła awans z trzydziestego miejsca w rankingu WTA na ósme. Tym samym awansowała do kończącej sezon imprezy. W niej po wygranych dwóch pierwszych meczach, które dały jej awans do 1/2 finału, w trzecim uległa Garbine Muguruzie. W środę Estonka powróciła na zwycięską ścieżkę. A to za sprawą wygranej nad Marią Sakkari.

Pojedynek w Guadalajarze był dwunastym spotkaniem obu pań w ogóle i piątym w tym sezonie. Wygrywając, ósma rakieta świata doprowadziła bilans spotkań do stanu 6:6. Kontaveit w drugim tego dnia półfinale zaprezentowała tenis urozmaicony. Do tego doskonała gra zarówno w obronie jak i w ataku sprawiła, że Estonka w premierowej odsłonie dwukrotnie przełamała podanie rywalki. To sprawiło, że wygrała tą partię 6:1. W pierwszym gemie drugiego seta Greczynka musiała bronić się przed kolejną stratą seta. Wyszła z opresji obronną ręką, a następnie sama prowadząc 4:3, wykorzystała „breaka”. Tym samym nim panie zmieniły strony, zakończyła seta za czwartą szansą.

W decydującym secie obie zawodniczki nie ustrzegły się błędów. Pierwszą szansę na przełamanie serwisu wykorzystała Sakkari, która objęła prowadzenie 3:2. Jednak po zmianie stron nie zdobyła nawet punktu i również oddała podanie. W kolejnym gemie Estonka ponownie nie przegrała i wyszła na prowadzenie 5:3. Następnie w dziewiątym gemie za pierwszą piłką meczową zamknęła spotkanie.

W finale, który odbędzie się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu ósma rakieta świata spotka się z Garbine Muguruzą. Będzie to szósty mecz obu tenisistek. Bilans tych pojedynków to 3:2 dla Hiszpanki, która wygrała ich ostatni pojedynek, w poniedziałek w trzeciej kolejce fazy grupowej WTA Finals. Poprzednio w ćwierćfinale w Moskwie Estonka wygrała 6:1, 6:1.