WTA Finals. Ons Jabeur nie dała rady. Świątek poznała półfinałową rywalkę.

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Trzy tenisistki miały szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie Nancy Richey przed rozpoczęciem ostatniej kolejki spotkań WTA Finals. Pierwsza z gry wypadła Jessica Pegula, która przegrała z Aryną Sabalenką. O tym czy to Białorusinka czy Tunezyjka wyjdzie w niedzielę przeciwko Idze Świątek na kort zdecydował mecz między Marią Sakkari i Ons Jabeur.

Greczynka jako pierwsza zawodniczka zapewniła sobie miejsce w najlepszej czwórce tegorocznego WTA Finals. Zatem do meczu przeciwko Jabeur wychodziła ze spokojną głową. I to tenisistka z Hellady zdecydowanie lepiej się prezentowała, chociaż to ona musiała bronić się przed stratą serwisu jako pierwsza. Jednak wyszła z opresji obronną ręką, a następnie dwukrotnie przełamując podanie Jabeur objęła prowadzenie 5:1. Co prawda po chwili Tunezyjka przed zmianą stron odrobiła częściowo straty, ale w kolejnym swoim gemie serwisowym wciąż nie dała rady rywalce i Sakkari objęła prowadzenie w całym spotkaniu. Również druga odsłona przebiegała pod dyktando turniejowej „ósemki”, która kluczowe przełamanie uzyskała w czwartym gemie. Wypracowanej przewagi nie oddała już do końca i sprawiła, że to Aryna Sabalenka będzie rywalką Igi Świątek w niedzielnym półfinale.

Zatem przed ostatnimi dwoma spotkaniami fazy grupowej WTA Finals 2022 pozostaje już tylko jeden znak zapytania. W pierwszym sobotnim meczu o awans zagrają w bezpośrednim pojedynku między sobą Caroline Garcią i Daria Kasatkina. Ta, która zwycięży, dołączy do Mari Sakkari w fazie pucharowej WTA Finals 2022.

 


Wyniki

Wyniki meczów grupy Nancy Richey WTA Finals:

Maria Sakkari (Grecja, 8) – Ons Jabeur (Tunezja, 2) 6:2, 6:3

Aryna Sabalenka (7) – Jessica Pegula (USA, 3) 6:3, 6:4.