WTA Finals. Osaka wycofała się z rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Naomi Osaka wycofała się z dalszej rywalizacji w WTA Finals w Shenzhen. Miejsce japońskiej tenisistki w grupie czerwonej zajmie Kiki Bertens.

Startująca po raz drugi w mistrzostwach WTA tenisistka udanie rozpoczęła w niedzielę rywalizację. W meczu pierwszej kolejki pokonała Petrę Kvitovą 7:6(1), 4:6, 6:4. We wtorek miała zmierzyć się z Ashleigh Barty. Do meczu z liderką rankingu WTA jednak nie dojdzie. Japonka zrezygnowała z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji prawego ramienia.

– To rozczarowujące, że muszę zrezygnować z dalszej gry. Turniej w Shenzhen to wspaniała impreza i największy turniej w roku. Nie takiego końca tej imprezy się spodziewałam. Wierzę jednak, że za rok uda mi się tutaj powrócić – podsumowała tegoroczny występ w kończącej sezon imprezie Japonka.

Miejsce Osaki zajmie Kiki Bertens, która przed rokiem zadebiutowała w WTA Finals. Reprezentantka Holandii ma szansę powtórzyć zeszłoroczny wynik, kiedy doszła do półfinału. W tym przegrała z późniejszą triumfatorką, Eliną Switoliną.