WTA Finals. Prestiżowy turniej znalazł gospodarza

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Nie w Shenzhen, nie w Pradze, a w meksykańskiej Guadalajarze spotkają się najlepsze tenisistki trwającego sezonu. Turniej WTA Finals dla ośmiu najlepszych singlistek i par deblowych zostanie rozegrany od 8 do 14 listopada. Bardzo prawdopodobne, że udział w tej imprezie weźmie Iga Świątek. 

Organizacja WTA długo zwlekała z przekazaniem informacji, gdzie zostaną rozegrane Finały WTA. Pierwotny plan zakładał, że gospodarzem będą Chiny, a konkretnie Shenzhen. Z powodu pandemii koronawirusa Chińczycy rezygnują jednak z organizacji kolejnych sportowych imprez. Wierzą jednak w poprawę sytuacji w najbliższych miesiącach, dlatego Shenzhen wciąż jest pierwszą opcją do przeprowadzenia WTA Finals w latach 2022-2030.

W tym sezonie najlepsze tenisistki ugości Guadalajara, choć rozważano też m.in. Pragę. Drugie co do wielkości miasto Meksyku zorganizowało już w tym roku jeden turniej WTA. W marcu zawody rangi 250 wygrała Sara Sorribes Tormo.

Wówczas do Guadalajary przyjechały tylko dwie tenisistki z pierwszej pięćdziesiątki rankingu. W dniach 8-14 listopada można się spodziewać ścisłej światowej czołówki. Zawodniczki bardzo rzadko wycofują się z tak prestiżowych zawodów.

Jedną z kandydatek do występu jest Iga Świątek. Polka w rankingu WTA Race jest sklasyfikowana na piątym miejscu. O utrzymanie pozycji w najlepszej ósemce powalczy w Ostrawie (WTA 500) i Indian Wells (WTA 1000).

Choć Meksyk nie zalicza się do tenisowych potęg, to prawdopodobny jest również udział reprezentantki gospodarzy. Deblistka Giuliana Olmos tworzy solidną parę z Kanadyjką Sharon Fichman. Na razie w rankingu Race są na dziesiątym miejscu. Udział Meksykanki na pewno pozytywnie wpłynąłby na promocję wydarzenia wśród miejscowych kibiców.