WTA Finals. Sakkari pierwszą półfinalistką

Maria Sakkari pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:4 w meczu drugiej kolejki grupy Nancy Richey WTA Finals. Tym samym jako pierwsza zawodniczka zapewniła sobie miejsce w 1/2 finału turnieju. W grze o awans do najlepszej czwórki turnieju wciąż pozostaje Ons Jabeur.

Mimo prowadzenia 4:2 i szans na 5:2 w decydującej partii Tunezyjka przegrała w poniedziałek z Marią Sakkari. To sprawiło, że w środę musiała walczyć o pozostanie w grze o końcowy triumf w turnieju kończącym sezon. Nie przyszło jej to łatwo, ale po wygranej nad Jessicą Pegulą wciąż ma szansę na największy sukces w karierze.

W pierwszym środowym meczu singlowym w Fort Worth set otwarcia padł łupem Peguli, która zaprezentowała agresywny tenis i dyktowała warunki na korcie. To sprawiło, że oddając gema rywalce wyszła na prowadzeniu w całym meczu 1:0 w setach. Jednak Tunezyjka się nie poddała. Co prawda wciąż dobre zagrania przeplatała niezbyt udanymi. Jednak od stanu 2:3 wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do trzeciej odsłony. W niej każda z zawodniczek miała swe szanse na przełamanie podania rywalki. Tą, która je wykorzystała była Jabeur i wyszła na prowadzenie 5:3, aby w kolejnym gemie zakończyć spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

Tym samym Tunezyjka pozostaje w grze o półfinał. A pewna udziału w meczu 1/2 finału jest już z kolei Maria Sakkari. Czyli zawodniczka, która jako ostatnia zapewniła sobie prawo gry w WTA Finals 2022. W drugim środowym meczu singlowym Greczynka pokonała Arynę Sabalenkę, I podobnie jak w meczu z Pegulą dokonała tego w dwóch setach.

W pierwszej partii Białorusinka starała się atakować, ale robiła to z nieprzygotowanych pozycji i niedokładnie. To sprawiło, że dwukrotnie przegrała swe gemy serwisowe i Sakkari wygrała seta do dwóch. W drugiej odsłonie było już 3:0 dla greczynki, gdy nagle rywalka wygrała trzy gemy z rzędu. Jednak nie poszła za ciosem. W dziewiątym gemie turniejowa „piątka” ponownie wygrała gema przy podaniu przeciwniki. Następnie obroniła trzy „break pointy” i za pierwszą piłką meczową zakończyła spotkanie.