WTA Finals. Switolina pierwszą półfinalistką

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina jako pierwsza zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki Shiseido WTA Finals Shenzhen. W środę Ukrainka w dwóch setach pokonała Simonę Halep.

Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów, która w drugim gemie odebrała podanie rywalce, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Rumunka odrobiła stratę w piątym gemie, przełamując do zera. Kolejne gemy były bardzo wyrównane. Zawodniczki rozgrywały mnóstwo długich wymian, wypracowywały sobie sporo szans na przełamanie, ale gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 6:5 dla Switoliny. W dwunastym gemie reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów zagrała bardzo agresywnie na returnie, dzięki czemu zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej odsłonie spotkania „breaka” jako pierwsze zdobyła Halep, ale turniejowa „ósemka” błyskawicznie odrobiła stratę. Ukraińska tenisistka w ósmym odebrała podanie rywalce do zera i stanęła przed szansą, żeby zakończyć spotkanie. Rumunka wypracowała sobie dwie okazje, żeby utrzymać się jeszcze w meczu, ale cztery kolejny punkty 25-latka urodzona w Odessie i po godzinie i 39 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Dzięki temu zwycięstwu Elina Switolina jako pierwsza zapewniła sobie miejsce w półfinale Shiseido WTA Finals Shenzhen.

W środę w drugim meczu w ramach Grupy Purpurowej zmierzą się Bianca Andreescu i Karolina Pliszkova.