WTA Finals. Udany powrót Caroline Garcii

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Caroline Garcia pokonała 6:4, 6:3 Coco Gauff w drugim wtorkowym meczu grupy Tracy Austin rozgrywanych w Fort Worth WTA Finals. Jest to trzeci wygrany mecz francuskiej tenisistki w historii jej występów w kończącej sezon imprezie.

Jedyna zawodniczka spośród uczestniczek imprezy w Fort Worth, która w tym roku pokonała Igę Świątek na światowych kortach, wyszła we wtorkowy wieczór na kort po meczu liderki rankingu. Na przeciwko rozstawionej z „szóstką” zawodniczki stanęła najmłodsza uczestniczka rywalizacji – Coco Gauff. Było to drugie spotkanie obu pań w tym roku. Tak jak podczas wrześniowego US Open, również tym razem górą była tenisistka z Europy.

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnego przełamania serwisu. W kolejnych gemach każda z pań szukała swych okazji na kolejnego „breaka”. Tego w dziesiątym gemie wykorzystała Garcia, która w ten sposób zakończyła pierwszą odsłonę. Kluczowym dla losów drugiej partii był środek seta. Wówczas trzy gemy wygrały zawodniczki odbierające serwis. Lepiej w tym elemencie zaprezentowała się Francuzka, która pokonując Gauff, wygrała trzeci mecz w historii swych występów na WTA Finals.

Poprzednio Garcia walczyła w imprezie zamykającej sezon w 2017 roku. Rywalizację zakończyła wtedy na 1/2 finału, kiedy uległa Venus Williams. Kolejne mecze grupy Tracy Austin w Fort Worth odbędą się w czwartek. Dojdzie wówczas do spotkania Carolin Garcii i Igi Świątek oraz Coco Gauff z Darią Kasatkiną.


Wyniki

Grupa Tracy Austin

Pierwsza kolejka:

Caroline Garcia (Francja, 6) – Coco Gauff (USA, 4) 6:4, 6:3

Grupa B Pam Shriver

Pierwsza kolejka:

Anna Danilina (Kazachstan, 7) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) – Gabriela Dabrowski (Kanada, 2) / Giuliana Olmos (Meksyk, 2) 7:5, 6:0

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) – Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 5) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 3:6, 6:1, 10-6