WTA Finals wracają do Stanów Zjenoczonych

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek poznaliśmy lokalizację kończących sezon WTA Finals. Turniej dla ośmiu najlepszych tenisistek roku odbędzie się w dniach 31.10-07.11 w Dickies Arena w Fort Worth w Teksasie.

Dickies Arena i miasto Fort Worth gościły już wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych światowej rangi – wyjaśnił wybór szef WTA WTA Steve Simon. – Jesteśmy podekscytowani, że flagowa impreza WTA zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od 2005 roku. Myślę, że lokalizacja zawodów i obiekt, w którym zostaną rozegranę, zapewnią zawodniczkom i kibicom niezapomniane wspomnienia.

Umowa z amerykańskimi organizatorami została podpisana na rok. Dickies Arena działa od 2019 roku. Może pomieścić 14 tysięcy widzów. Niedawno została nominowana w plebiscycie na „Najlepszą Arenę Roku” w plebiscytach zorganizowanych przez Pollstar Magazine i Academy of Country Music. Do tej pory w Dickies Arena była gospodarzem m.in. takich wydarzenia jak koncerty Paula McCartneya, Michaela Buble, zespołu KISS oraz mistrzostw Stanów Zjednoczonych w gimnastyce.