WTA. Iga Świątek oczarowała kibiców

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Rośnie liczba wyróżnień, jakie w 2022 roku otrzymuje Iga Świątek. Po tym, jak polska tenisistka została Zawodniczką Roku WTA i zdobyła przyznany przez ITF tytuł Mistrzyni Świata, do kibiców raszynianki napłynęły kolejne przyjemne informacje.

W mijającym roku pierwsza rakieta świata kobiecego tenisa sięgnęła po osiem tytułów mistrzowskich. W tym zdobyła tzw. „Sunshine Double”, czyli wygrała imprezy w Indian Wells oraz Miami. Jedna z akcji podczas meczu trzeciej rundy przeciwko Madison Brengle w tym drugim turnieju znalazła uznanie w oczach kibiców z całego świata. Szóstego gema pierwszego seta panie otworzyły wymianą składającą się z 26 uderzeń. A zakończyła ją Polka, zagrywając backhand po krosie, dobiegając do skrótu zagranego przez Amerykankę.

Tym samym to już drugie w tym roku wyróżnienie dla Igi Świątek ze strony WTA. Raszynianka też po raz drugi w karierze wygrała plebiscyt na zagranie roku. Poprzednio ta sztuka udała jej się w 2019. Oprócz trzykrotnej mistrzyni wielkoszlemowej jeszcze dwie polskie tenisistki mogą się pochwalić zwycięstwem w plebiscycie na zagranie roku. W latach 2013-2017 równych sobie nie miała Agnieszka Radwańska, a w 2020 roku najlepsza była Magda Linette.