WTA Lugano. Fręch udanie rozpoczęła eliminacje

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła eliminacje do turnieju WTA w Lugano. Nasza reprezentantka pokonała Włoszkę Deborah Chiesę 6:4, 6:4. Mecz udało się zakończyć w dwóch setach, choć był dosyć wyrównany.

W eliminacjach turnieju w Lugano Magdalena Fręch rozstawiona jest z numerem 11. W pierwszej ich rundzie jej rywalką była 22-letnia Włoszka Deborah Chiesa, plasowana aktualnie pod koniec trzeciej setki rankingu WTA. Tenisistka trydentu spadek zanotowała jednak w ostatnim czasie, ponieważ z powodu kontuzji nieco później rozpoczęła ten sezon i wciąż szuka formy. W czerwcu ubiegłego roku była nawet 143. i grała w drabince głównej Roland Garros.

Na początku dzisiejszego spotkania to Włoszka prezentowała się lepiej. Dość szybko udało jej się wyjść na prowadzenie 3-0. Na szczęście Fręch od tego momentu poprawiła swoją grę i stopniowo sprawiała swojej rywalce coraz więcej problemów. Od stanu 1-4 Polka wygrała 5 gemów z rzędu, dzięki czemu to ona była po 53 minutach w połowie drogi do zwycięstwa.

Drugi set miał nieco spokojniejszy przebieg i tym razem to Fręch od początku dyktowała warunki. Chiesa nie prezentowała się znacznie słabiej od Polki, jednak to tenisistka z Łodzi wygrywała decydujące piłki. Zdobyła przewagę przełamania w trzecim gemie i udało jej się utrzymać ją do końca spotkania, choć musiała bronić jednego break-pointa.

Kolejną rywalką Polki będzie 151. w rankingu Gruzinka Jekaterina Gorgodze lub notowana 41 pozycji niżej Włoszka Martina Di Giuseppe.