WTA. Nowe turnieje dodane do kalendarza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Władze WTA ogłosiły zaktualizowany harmonogram imprez na najbliższe kilka miesięcy. Do kalendarza dodane zostały cztery nowe turnieje oraz powracający po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 turniej w Indian Wells.

Zmiany w terminarzu dotyczą wydarzeń w okresie września i października. Od zakończenia US Open rozegranych zostanie co najmniej dziesięć turniejów rangi WTA 250, 500 i 1000.

W poprzednim sezonie BNP Paribas Open, czyli jedna z największych tenisowych imprez w sezonie, jako jedna z pierwszych została odwołana tuż po wybuchu pandemia COVID-19. Wydarzenie to zostanie rozegrane w tym roku na przestrzeni dwóch tygodni, od 4 do 17 października.

We wrześniu odbędą się imprezy: WTA 250 w Luksemburgu i Portorozu (od 13 września), WTA 500 w Ostrawie i WTA 250 w Seulu (od 20 września) i WTA 500 w Chicago (od 27 września).

Po wspomnianym już wcześniej turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells, tenisistki będą mogły poszukać punktów w Moskwie (WTA 500) i na Teneryfie (WTA 250). Te wydarzenia odbędą się w czterdziestym drugim tygodniu sezonu, który rozpocznie się 18 października. Tydzień później rozegrany zostanie turniej rangi WTA 250 w Courmayeur we Włoszech.

Wciąż nie jest natomiast znana data oraz miejsce tegorocznej edycji turnieju mistrzyń. – Jesteśmy podekscytowani końcówką sezonu 2021 i już nie możemy się doczekać, aż przedstawimy dalsze informacje dotyczące finałów WTA – mówi Steve Simon, Przewodniczący i Dyrektor Generalny WTA.