WTA. Pierwszy turniej po wznowieniu rozgrywek z wyjątkowo mocną obsadą?

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.ubitennis.net, foto:

Czołowe tenisistki świata wrócą do gry w Palermo już na początku sierpnia. Władze włoskiego turnieju liczą na silną obsadę tegorocznej edycji.

3 sierpnia, czyli niemal pięć miesięcy od zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, do tenisowych zmagań wrócą we Włoszech zawodniczki występujący w cyklu WTA. Wśród tenisistek, jakie chcieliby zobaczyć na swym obiekcie organizatorzy Palermo Open, jest Simona Halep.

– Byłoby miło zaprosić Halep, ale chcemy dać szansę wszystkim tenisistkom. Mieliśmy nadzieję na udział Marii Szarapowej, ale zakończyła karierę – stwierdził Oliviero Palma, dyrektor turnieju. Gospodarze imprezy mają tym większe nadzieje na sprowadzenie Rumunki, że jej managerką jest Virginia Ruzici, pierwsza dyrektorka włoskiego turnieju. Innym argumentem przemawiającym za tym, że tenisistka z Constancy może zawitać na Sycylię na początku sierpnia, jest fakt, że nie wybiera się na amerykańską część sezonu, którą zwieńczy US Open.

Na tę chwilę zmagania mają się odbyć bez udziału publiczności, ale gospodarze wierzą, że sytuacja się zmieni i będą mogli ugościć kibiców. – Na Sycylii odnotowuje się niewielką liczbę przypadków COVID-19. Myślę, że są spore szanse na obecność widzów na trybunach. Turniej będzie transmitowany przez włoską stację  Supertennis. Oglądanie tenisa po tak długim czasie będzie bardzo emocjonujące – przyznał dyrektor imprezy.