Ranking WTA. Poważny zjazd Anett Kontaveit

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennismajors.com, foto: AFP

Na drugiej rundzie zakończyła występ w odbywającym się w tym tygodniu turnieju WTA 500 w Abu Dhabi Anett Kontaveitt. Taki wynik sprawia, że do rankingowego konta Estonki w najnowszym rankingu zostanie dopisane 55 punktów. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że z jej dorobku zniknie 470 „oczek” za zeszłoroczny triumf w Sant Petersburgu, oznacza to początek problemów rankingowych zawodniczki z Tallina.

Trwający właśnie turniej w Abu Dhabie nie zakończył się zbyt dobrze dla byłej wiceliderki rankingu. Ta w trzecim secie spotkania 1/8 finału musiała poddać spotkanie z Shelby Rogers z powodu problemów zdrowotnych. Te sprawiły, że uczestniczka WTA Finals 2021 zrezygnowała z występu w dwóch kolejnych dużych turniejach – Doha i Dubaju.

Szczególnie bolesna będzie strata punkotwa za tą pierwszą imprezę. Przed dwunastoma miesiącami Kontaveitt dotarła tam do finału, w którym musiała uznać wyższość Igi Świątek. Taki ubytek punktowy u tenisistki estońskiej oznacza, że w rankingu, który ukaże się 20 lutego znajdzie się poza top 50 zestawienia najlepszych tenisistek świata. W zależności od innych wyników tallinianka będzie klasyfikowana w okolicach miejsca 63.