WTA rusza w trasę, znamy pierwsze przystanki!

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

WTA ogłosiła kalendarz na pierwsze tygodnie nadchodzącego sezonu. Najlepsze tenisistki na świecie rozpoczną nowy rok na Bliskim Wschodzie, a potem przeniosą się do Melbourne, gdzie będę przygotowywać się do Australian Open.

Zawodniczki zainaugurują nowy sezon w Abu Zabi, gdzie odbędzie się impreza WTA 500 (dawniej Premier). Turniej będzie rozgrywany na kortach Zayed Sports City International Tennis Center w dniach 5-13 stycznia i wystąpią w nim 64 tenisistki. Po zakończeniu zawodów uczestniczki zostaną przetransportowane czarterami do Melbourne, gdzie będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

W miedzy czasie niżej sklasyfikowane tenisistki będą walczyć w kwalifikacjach do Australian Open. Eliminacje odbędą się w Dubaju w dniach 10-13 stycznia. Po ich zakończeniu zawodniczki również polecą na Antypody.

Turnieje poprzedzające pierwszą lewę Wielkiego Szlema rozpoczną się 1 lutego w Melbourne. Rozegrane zostaną dwie imprezy WTA 500, w których wystąpi po 56 zawodniczek. Australian Open odbędzie się w terminie 8-21 luty. W trakcie drugiego tygodnia zmagań wielkoszlemowych, rozegrany zostanie jeszcze turniej WTA 250 (dawniej International).

Wciąż trwają pracę nad kalendarzem na kolejne tygodnie sezonu. Prawie na pewno nie odbędzie się turniej w Indian Wells. Wciąż nie wiadomo jaki los spotka Miami Open. Więcej informacji władze WTA powinny podać w najbliższych tygodniach.