WTA. Świątek na liście zgłoszeń turnieju w Palermo

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.sport.interia.pl/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek znalazła się na liście zgłoszeń pierwszego turnieju, jaki odbędzie się po przerwie związanej z pandemią COVID-19. Najlepsze tenisistki świata będą rywalizować od 3 sierpnia w Palermo. 

Nim tenisowa karuzela przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, w Europie odbędą się dwie imprezy WTA – we Włoszech oraz tydzień później w Pradze. Wśród tych, które miałyby wystąpić w tegorocznej edycji Palermo Ladies Open, znajduje się druga rakieta Polski. Jednak, jak przyznaje sztab juniorskiej mistrzyni Wimbledonu sprzed dwóch lat, priorytetem dla 19-letniej tenisistki są obecnie występy w USA. Z kolei włoski turniej jest tylko alternatywą.

Musieliśmy się tam zgłosić, by potem ewentualnie móc zrezygnować, do czego każda tenisistka ma prawo dwa razy w roku. To nasza alternatywa, którą musimy zachować. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, bo boimy się nieco o starty w Stanach Zjednoczonych. Wciąż obowiązuje tam zakaz wstępu do kraju dla Europejczyków – odniósł się do turniejowych planów swej podopiecznej Piotr Sierzputowski.

Największą gwiazdą tegorocznych zmagań na południu Włoch będzie Simona Halep. Poza Rumunką udział w imprezie wezmą m.in. Johana Konta, Petra Martic, Marketa Vondrousova i Maria Sakkari. Z kolei dzikie karty otrzymały Camila Giorgi i Jasmine Paolini.