WTA Ranking. Świątek wciąż na czele, nowe życiówki dubajskich finalistek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek rozpoczęła 92. tydzień na czele listy najlepszych tenisistek świata. Raszynianka mimo niespodziewanej porażki w 1/2 finału w Dubaju wciąż z pokaźną przewagą nad Aryną Sabalenką. Na najwyższych miejscach w karierze klasyfikowane są w najnowszym zestawieniu Jasmine Paolini i Anna Kalińska, czyli uczestniczki finału WTA 1000 w Dubaju.

Za nami dwa turnieje WTA 1000 na Bliskim Wschodzie. Podczas rywalizacji w Doha Iga Świątek nie miała sobie równych. Z kolei w Dubaju niespodziewanie w 1/2 finału Polka uległa Annie Kalińskiej. Takie rezultaty sprawiły, że czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa straciła 15 punktów z przewagi jaką przed imprezą miała nad Aryną Sabalenką i różnica między obiema paniami wynosi 1380 „oczek”.

Doskonały występ w Dubaju Magdaleny Fręch, która po przejściu kwalifikacji dotarła do trzeciej rundy, dały łodziance awans o jedenaście miejsc. Tym samym zajmuje obecnie najwyższą w karierze 42. lokatę. Jest ósmą Polką w historii w top 50 rankingu. Wyprzedziła też Magdę Linette, tym samym powróciła do pozycję drugiej rakiety naszego kraju w rankingu WTA.

Życiowe notowania w rankingu stały się w tym tygodniu udziałem Jasmine Paolini i Anna Kalińska. Włoszka, która wygrała imprezę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to nowa 14. tenisistka świata. Z kolei zawodniczka z Moskwy zanotowała awans o szesnaście pozycji i plasuje się na miejscu 24.

W obecnym tygodniu zostaną rozegrane dwie imprezy – w Austin (WTA 250) oraz w San Diego (WTA 500). W tej drugiej zaprezentuje się świeżo upieczona druga rakieta naszego kraju.