WTA. Tenisistki nie powalczą w Stuttgarcie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Kilka dni temu WTA ogłosiło odwołanie marcowych imprez w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Prognozowało się, że najlepsze tenisistki świata powrócą do rywalizacji pod koniec kwietnia na mączce w Europie. Teraz wiadomo, że na pewno nie nastąpi to u naszych zachodnich sąsiadów.

Włodarze kobiecego tenisa w odróżnieniu od ATP i ITF, zamiast odwoływać turnieje w określonym czasie, postanowiły podawać informacje, że nie odbędą się konkretne turnieje. Tym sposobem tenisistki miały mieć wolne do 20 kwietnia. Teraz organizatorzy poszczególnych turniejów, nie oglądając się na władze kobiecego tenisa, sami odraczają termin powrotu na korty.

Najpierw o rezygnacji z organizacji turnieju rangi WTA International na przełomie kwietnia i maja poinformowali Czesi. Teraz informację o odwołaniu Porsche Tennis Grand Prix podali włodarze imprezy w Stuttgarcie. W pierwszym poważnym sprawdzianie przed Roland Garros miały w tym roku wziąć udział Sofia Kenin, Agelique Kerber czy Petra Kvitova. Jednak jak poinformował burmistrz Martin Schairer, w obecnej sytuacji nie ma możliwości organizacji w mieście niektórych imprez, w tym turnieju tenisowego.