WTA. Tenisowa rywalizacja ponownie w Warszawie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Nie będzie w tym roku turnieju WTA 250 na kortach warszawskiej Legii. To jednak nie oznacza, że stolica Polski znika z mapy światowego tenisa. Na początku sierpnia przy ulicy Mysliwickiej zostanie rozegrana impreza WTA 125.

W latach 2022-2023 kibice w Warszawie mogli się emocjonować rywalizacją najlepszych tenisistek świata podczas turnieju WTA 250. Jednak trzeciej edycji Poland Open już nie będzie. Zamiast tego na kortach Legii odbędzie się Polish Open, czyli turniej, który w dwóch ostatnich latach rozgrywany był na kortach w Kozerkach pod Warszawą.

Lista zawodniczek jakie zagrają w tym roku w Warszawie nie jest jeszcze znana. Rywalizacja będzie mieć miejsce zaraz po zakończeniu rywalizacji na kortach ziemnych w Paryżu w ramach Igrzysk Olimpijskich. Będzie się również pokrywać się z turniejem WTA 1000 w Toronto, gdzie zapewne o rankingowe punkty będzie rywalizować Iga Świątek.

Ostatnią edycję Polish Open w singlu wygrała Dajana Jastremska. Ukrainka w tym roku zanotowała doskonały występ podczas Australian Open, gdzie dotarła do 1/2 finału. Z kolei w rywalizacji deblowej równych sobie nie miały Francuzka Elixane Lechemia oraz Polka Katarzyna Kawa.