WTA Tour zawita do Kentucky, potwierdzono też turniej w Pradze

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: WTA, foto: AFP

Władze WTA poinformowały o uzupełnieniu planowanego kalendarza na wznowienie sezonu od dwa turnieje rozgrywane w drugim tygodniu sierpnia. Tenisistki z głównego touru powrócą na korty ziemne w Pradze i po raz pierwszy powalczą o tytuł w Lexington.

Wedle planów WTA przerwany przez pandemię sezon 2020 ma zostać wznowiony 3 sierpnia w Palermo. W opublikowanym kilka tygodni temu kalendarzu na najbliższe miesiące było jednak kilka luk. Zapełniono już tę w dniach 10-16 sierpnia.

W tych dniach tenisistki będą miały do wyboru rywalizację w dwóch turniejach rangi International. Po raz szósty tę rangę będą miały zawody Prague Open w stolicy Czech. W normalnych okolicznościach rywalizacja na tamtejszych kortach ziemnych odbywa się na przełomie kwietnia i maja. Tytuł w 2019 roku zdobyła tam Szwajcarka Jil Tiechmann.

Nowością będą natomiast zmagania na kortach twardych w Lexington. Turniej pod nazwą Top Seed Open presented by Bluegrass Orthopaedics będzie pierwszą w historii imprezą WTA Tour w stanie Kentucky. Startująca za miesiąc rywalizacja odbywać się będzie na kortach twardych.

W proponowanym kalendarzu WTA widnieje jeszcze jedna niewiadoma. Nie wiemy bowiem, gdzie obędzie się turniej rangi International w dniach 26 października – 1 listopada, równolegle do zawodów rangi Premier w Zhengzhou. Nie potwierdzono również daty turnieju w Linzu.