WTA. Turniej w Gdyni oficjalnie dodany do kalendarza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.wtatennis.com, foto: Archiwum Klubu Tenisowego Arka

WTA opublikowało zaktualizowany kalendarz rozgrywek. W harmonogramie oficjalnie pojawiły się planowane w dniach 19-25 lipca zawody rangi WTA 250 w Gdyni.

Początkowo poznaliśmy plan na pierwsze 27 tygodni sezonu. Najnowszy kalendarz bierze pod uwagę również kolejne dziewięć tygodni. Odbędą się wówczas dwa wydarzenia rangi WTA 1000, jedno rangi WTA 500 oraz sześć WTA 250.

Pierwsza zmiana, obowiązująca tylko w sezonie 2021, to zastąpienie turnieju w Anning zawodami w Belgradzie. Rozpoczną się one 17 maja. Ze względu na przeniesienie startu Roland Garros na 30 maja, przełożony o tydzień został również turniej w Strasburgu, będący ostatnim sprawdzianem przed paryskim wydarzeniem.

Jeśli chodzi o terminarz po zakończeniu Wimbledonu, w 28. tygodniu sezonu impreza rangi WTA 250 rozgrywana w Bukareszcie odbędzie się w Budapeszcie. W dniach 12-18 lipca, oprócz wydarzenia na Węgrzech, tenisistki będą miały także możliwość wziąć udział w imprezie w Pradze. Turniej ten początkowo miał odbyć się w maju na kortach ziemnych. W lipcu będzie on rozgrywany na nawierzchni twardej.

Kibiców znad Wisły najbardziej zainteresuje z pewnością zmiana w 29. tygodniu zmagań. Zawodniczki dostaną wtedy szansę rywalizacji na mączce w Gdyni. Impreza rangi WTA 250 w Polsce zastąpiła w kalendarzu turniej na kortach twardych w Waszyngtonie.

Tuż przed tegorocznym US Open odbędzie się impreza w Cleveland. Jest to nowy dodatek do harmonogramu rozgrywek. W sezonie 2021 nie dojdą do skutku natomiast turnieje w Kolonii i Hertogenbosch.