WTA ukarze organizatorów Wimbledonu?

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Władze WTA zamierzają ukarać organizatorów Wimbledonu. Ma to być pokłosie decyzji, jaką podjęli Brytyjczycy, o wykluczeniu z rywalizacji reprezentantów Rosji i Białorusi. Informację taką podała francuska L’Equipe.

Militarna agresja Rosji i Białorusi na Ukrainę sprawiła, że reprezentanci tych dwóch pierwszych krajów są wykluczani z przeróżnych rozgrywek międzynarodowych. Lub, tak jak w tenisie, mogą występować pod neutralną flagą. Krok dalej zrobiły władze Wimbledonu. Londyńczycy postanowili wykluczyć z tegorocznej edycji tenisistów z krajów, które pod koniec lutego zaatakowały Ukrainę. Decyzja ta spotkała się z różnymi reakcjami, między innymi negatywnymi.

Nie pochwaliła takich działań między innymi WTA, która jak donosi gazeta znad Sekwany, zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec organizatorów turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na trawie. Decyzja, w jaki sposób miano by ukarać Brytyjczyków jeszcze nie zapadła. Rozmowy na ten temat mają się odbyć podczas turnieju w Madrycie. Wśród wariantów kar wymienia się nieuwzględnianie wyników Wimbledonu w notowaniach rankingu WTA.