Wygrana Radwańskiej w lidze czeskiej

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w lidze czeskiej. Reprezentująca drużynę TK Agrofert Prostejov Polka pokonała Klarę Zakopalovą, zwyciężając 4:6, 6:3, 6:2.

Dla krakowianki pojedynek z 28. w rankingu WTA Tour Czeszką, występującą w barwach TK Sparta Praga, był pierwszym meczem od czasu pokazowego starcia z Sereną Williams w Toronto. W inauguracyjnym secie starcia w Prostejovie Radwańska miała problem ze złapaniem właściwego rytmu, przez co przegrała 4:6. Na szczęście od tego momentu zaczęła grać zdecydowanie lepiej.

Druga i trzecia partia miały podobny przebieg. Efektywnie grająca Polka sukcesywnie powiększała przewagę nad Zakopalovą, dla której szanse na pokonanie 4. tenisistki globu z każdą chwilą się oddalały. W efekcie krakowianka w obu setach okazała się lepsza, dzięki czemu pierwszy pojedynek w lidze czeskiej wygrała 4:6, 6:3, 6:2.

Radwańska występuje w zdecydowanie najsilniejszej drużynie w rozgrywkach. Oprócz Polki barwy Agrofertu Prostejov reprezentują m.in. Petra Kvitova i Lucie Safarova, a także Tomas Berdych czy Philipp Kohlschreiber.

Kolejny pojedynek Polka rozegra we wtorek, kiedy to Agrofert zmierzy się z drużyną Vítěz skupiny Milovice.