Wyjątkowy mecz Barty z Rafterem

/ Tomasz Górski , źródło: www.smh.com.au, foto: AFP

Ashleigh Barty i Pat Rafter zachwycili pracowników służby zdrowia w Royal Brisbane and Women’s Hospital niespodziewaną wizytą na oddziale zajmującym się leczeniem COVID-19. Później gwiazdy tenisa zagrali wyjątkowy mecz na dachu szpitala.

Barty, której siostra Sara jest położną i której matka Josie również pracuje w branży medycznej, wymyśliła tą ciekawą inicjatywę. Najwyżej sklasyfikowana obecnie zawodniczka i Pat Rafter, były znakomity tenisista odwiedzili oddział szpitala, który leczy koronawirusa.  Po wizycie  na Oddziale Ratunkowym i Zakażeń, gdzie leczono najwięcej przypadków koronawirusa w Queensland znaleźli się na dachu szpitala, gdzie zagrali pokazowy mecz.

– To było naprawdę niesamowite wejście na jeden z oddziałów COVID i po prostu zobaczyć, jak to wszystko działa – powiedziała Barty. – Było wielu ludzi i wielu niedocenianych bohaterów, którzy w tej chwili pozostają niezauważeni, którzy wykonują wiele pracy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo i ochronę społeczności – dodała.

– Przebywanie w takim otoczeniu jest dość trudne. Nie możesz wystarczająco podziękować tym ludziom za to, co robią – powiedział Rafter.

Na koniec wizyty Barty i Rafter zagrali w tenisa na dachu szpitala. Udział w sportowej rozrywce wzięły także konsultantki kliniczne Trish Hurst i Michelle Doidge ze Służby Zapobiegania i Monitorowania Zakażeń.

Dyrektor szpitala David Rosengren powiedział, że wizyta dwóch najpopularniejszych sportowców w kraju podnosi na duchu każdego, kto ma do czynienia z pandemią.

– Będąc największym szpitalem w Queensland, musimy często ponosić ciężką pracę – powiedział Rosengren. – Pracownicy tutaj pracują jak niewolnicy i są głęboko oddani temu, co robią. Od czasu do czasu tak dobrze jest móc po prostu spędzić pięć minut i spojrzeć na jasną stronę życia i zyskać uznanie. Mamy tu wielu fanów Pat i Ash, a uśmiech na ich twarzach w szpitalu był wyjątkowy – podsumował.