Wymarzona końcówka sezonu

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Tegoroczną edycję turnieju BGL BNP Paribas Luxembourg Open wygrała Jelena Ostapenko. W decydującym pojedynku Łotyszka pokonała obrończynię tytułu, Julię Goerges.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie tenisistki pilnowały własnych serwisów aż do wyniku 4:4. W dziewiątym gemie jako pierwsza podania nie zdołała utrzymać reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. Po zmianie stron 22-latka urodzona w Rydze nie zmarnowała wypracowanej przewagi i zapisała pierwszą partię na swoim koncie. Druga odsłona meczu była już dużo bardziej jednostronnym widowiskiem. Ostapenko przejęła kontrolę nad przebiegiem gry i oddała rywalce tylko jednego gema.

Oczywiście zwycięstwo w ostatnim turnieju w roku, to wspaniałe zakończenie sezonu – powiedziała świeżo upieczona mistrzyni. – Świetnie się bawiłam w tym tygodniu i myślę, że grałam naprawdę dobrze. W zeszłym tygodniu również dotarłam do finału i to dodało mi pewności siebie. Wiedziałam, że Julia jest świetną zawodniczką z bardzo dobrym serwisem, więc byłam gotowa na zażartą walkę. Na początku ona serwowała niewiarygodnie. Później trafiła mi się okazja na przełamanie i wykorzystałam ją. Od tego momentu czułam się dużo pewniej na korcie, szczególnie przy moim podaniu. Myślę, że spisywałam się w tym elemencie naprawdę dobrze. Bardzo cieszę się z takiej końcówki sezonu.

W niedzielę Jelena Ostapenko zdobyła trzeci tytuł w karierze.


Wyniki

Finał singla

Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) – Julia Goerges (Niemcy, 2) 6:4 6:1