Wyrównać rachunki ze Szwedką

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette o najlepszą czwórkę turnieju Jiangxi Open zagra z Rebeccą Peterson, która w dwóch setach pokonała Janę Fett. W środę do ćwierćfinału awansowały również Viktorija Golubic i Kateryna Kozłowa.

Szwedka dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Chorwatce i wyszła na prowadzenie 5:3. Tenisistka z kwalifikacji zdołała jednak odrobić straty, w dwunastym gemie obroniła dwie piłki setowe i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce zawodniczka ze Skandynawii straciła tylko jeden punkt i objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie pojedynku turniejowa „piątka” poszła za ciosem i odskoczyła na 5:2. Fett zdołała odrobić stratę jednego przełamania, ale 24-latka urodzona w Sztokholmie na więcej już jej nie pozwoliła i po 2 godzinach gry zakończyła spotkanie.

Reprezentantka Szwecji i Magda Linette zmierzyły się do tej pory tylko raz. W tym roku w Strasbourgu lepsza w trzech setach okazała się Peterson.

W ćwierćfinale Jiangxi Open wystąpią również Viktorija Golubic i Kateryna Kozłowa. Szwajcarka przegrała pierwszego seta z Larą Arruabarreną, ale w dwóch kolejnych była już lepsza od Hiszpanki. Z kolei Ukraina oddała cztery gemy Dalili Jakupović.


Wyniki

Druga runda singla

Rebecca Peterson (Szwecja, 5) – Jana Fett (Chorwacja, Q) 7:6(1) 6:4

Viktorija Golubic (Szwajcaria, 6) – Lara Arruabarrena (Hiszpania) 1:6 6:0 6:3

Kateryna Kozłowa (Ukraina, 7) – Dalila Jakupović (Słowenia) 6:2 6:2