Wyszkowo. Kielan i Wójcik najlepsi na Ukrainie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Szymon Kielan i Yann Wójcik okazali się najlepsi w turnieju ITF z pulą nagród 15000$ rozgrywanym na kortach ziemnych w Wyszkowie. O ile ten drugi ma już na swoim koncie niejeden tytuł tej rangi, o tyle dla 18-latka urodzonego w Łodzi jest to pierwszy taki sukces.

Za Szymonem Kielanem i Yannem Wójcikiem bardzo udany turniej. Już sam jego początek był bardzo obiecujący. W pierwszej rundzie pokonali rozstawionych z „3” Ukraińca Jurija Dżawakiana i Rosjanina Iwana Nedelko oddając im  tylko pięć gemów. Następnie równie pewnie poradzili sobie z dwoma reprezentantami gospodarzy – Dmitrijem Jerochinem oraz Michajło Mossurem. Dużo cięższy okazał się dla nich półfinał z kolejną ukraińską parą. Aleksandra Brajnina i Gieorgija Krawczenkę pokonali dopiero po super tiebreaku, w którym padł wynik 11:9.

W sobotnim finale naprzeciw naszych reprezentantów stanęli Romain Facoun z Belgii i Ilya Snitari z Mołdawii. Również był to bardzo wyrównany pojedynek, ale Kielan i Wójcik zaimponowali w nim skutecznością w decydujących momentach. Obydwa sety rozstrzygnęły się w tiebreakach i w obydwu nasi tenisiści wygrali 12:10!


Wyniki

Finał debla

Szymon Kielan, Yann Wójcik (Polska) – Romain Faucon, Ilya Snitari (Belgia, Mołdawia) 7:6(10), 7:6(10)