Yanina Wickmayer spodziewa się dziecka

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: , foto:

Kolejna popularna tenisistka ogłosiła, iż spodziewa się dziecka. Tym razem jest to belgijka Yanina Wickmayer. Wiadomością podzieliła się na Instagramie.

„Jerome [Vanderzijl, mąż Wickmayer] i ja jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z wami, iż oczekujemy naszego pierwszego dziecka!” –– napisała w niedzielę na swoim Instagramie Yanina Wickmayer, udostępniając wspólne zdjęcia jej i męża.

Belgijka dodała także: „Śmierć mojej matki, kiedy miałam 9 lat to wciąż najtrudniejsze wydarzenie z jakim musiałam się mierzyć, ale jednocześnie sprawiło, że zawsze marzyłam o własnych dzieciach. Moja kariera zawsze pozostanie priorytetem, ale coraz trudniej było odstawić to marzenie na bok i wstrzymywać się z założeniem własnej, małej rodziny. Mój mąż i ja jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że w kwietniu będziemy mogli powitać nasze pierwsze dziecko”.

Wickmayer obecnie zajmuje 163. miejsce w rankingu WTA, ale niegdyś była 12. Ma na swoim koncie pięć tytułów w cyklu WTA Tour w singlu, a ostatni zdobyła w 2016 roku w Waszyngtonie. W 2009 roku wystąpiła w półfinale US Open. Zapowiada, że po przerwie macierzyńskiej powróci do tenisa. Dołączy wówczas do stale rozrastającego się grona matek w kobiecym tourze.