Z Tajwanem bez Radwańskiej i Linette!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska i Magda Linette nie zagrają w meczu barażowym z Tajwanem. W czteroosobowym składzie dwie najlepsze polskie singlistki zastąpiły Magdalena Fręch oraz Katarzyna Kawa.

Już podczas turnieju WTA Katowicach mówiło się, że awizowany skład reprezentacji Polski na konfrontację o pozostanie w Grupie II Światowej ulegnie zmianom i to poważnym. Z czwórki Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik zostały tylko dwie ostatnie.

Występ Radwańskiej stał pod znakiem zapytania od samego początku. Kiedy Linette na jedną z konferencji przyszła z łokciem obłożonym lodem, jasne stało się, że i jej może zabraknąć w Inowrocławiu.

Pogłoski się potwierdziły. Dwie najlepsze singlistki w kraju nie wezmą udziału w spotkaniu z Tajwanem. W ich miejsce grająca kapitan Jans-Ignacik powołała Katarzynę Kawę oraz Magdalenę Fręch.

23-letnia Kawa zajmuje w światowym rankingu 263. miejsce, natomiast 18-letnia łodzianka jest 485. Niedawno świętowała w Japonii pierwszy tytuł w zawodowej karierze. Wygrała turniej ITF w Nishi-Tamie z łączną pulą nagród 10 tysięcy dolarów.

Reprezentacja Tajwanu z Polską zagra też mocno osłabiona, bo bez Su-Wei Hsieh oraz Yung-Jan i Hao-Ching Chan. W czteroosobowym składzie znalazły się Ya-Hsuan Lee (197. w rankingu singlistek), Ching-Wen Hsu (329.), Chia-Jung Chuan (35. w deblu) oraz Chin-Wei Chan (80. w deblu).