Zadar. Michalski lepszy od 5. juniora świata

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Daniel Michalski awansował do drugiej rundy challengera Zadar Open z pulą nagród 45 730 euro. We wtorek Polak po trzysetowej batalii okazał się lepszy od Mili Poljiczaka.

W pierwszym secie reprezentant Biało-Czerwonych, który do turnieju przebijał się przez kwalifikacje, był zdecydowanie lepszym tenisistą. Odebrał młodszemu rywalowi podanie w trzecim i piątym gemie, dzięki czemu pewnie objął prowadzenie w meczu.

Michalski bardzo dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania i już w pierwszym gemie zapisał „breaka” na swoim koncie, ale tym razem faworyt gospodarzy błyskawicznie odrobił stratę. Chwilę później 22-latek z Warszawy ponownie wyszedł na prowadzenie z przewagą przełamania, ale i tym razem nie był w stanie jej utrzymać. Poljiczak poszedł za ciosem w końcówce partii. Od stanu 4:4 zdobył dwa kolejne gemy i wyrównał stan rywalizacji.

Decydującego seta lepiej rozpoczął polski tenisista, który ponownie już pierwszym gemie odebral podanie rywalowi, dzięki czemu chwilę później prowadził 3:1. 17-latek urodzony w Splicie zdołał odrobić stratę, ale w siódmym gemie ponownie nie był w stanie utrzymać serwisu. Przy wyniku 5:4 Michalskim miał okazję, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego podania, ale jej nie wykorzystał. W końcówce meczu młodemu Chorwatowi zadrżała jednak ręka i po 2 godzinach i 27 minutach walki to zawodnik znad Wisły mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O miejsce w następnej fazie zawodów Daniel Michalski zagra albo z Nermanem Faticiem albo z rozstawionym z numerem 7 Dimitarem Kuzmanovem.