Zagrzeb. Rywal z Top 100 zatrzymał Żuka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk nie zdołał awansować do ćwierćfinału challengera z pulą nagród 44 820 euro. W środę serię ośmiu z rzędu zwycięstw Polaka w Chorwacji przerwał rozstawiony z numerem 2 Pedro Martinez.

W pierwszej partii reprezentant Polski walczył jak równy z równy z rywalem z Top 100 światowego rankingu. Obaj tenisiści w tej części meczu pilnowali własnych serwisów. Emocjonujący przebieg miał dziewiątym gemy, w którym gra długo toczyła się na przewagi. 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego miał w nim dwa „breakpointy”, ale żadnego z nich nie wykorzystał. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego ostatecznie utrzymał podanie i wyrównał na 5:5. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w który walka również była bardzo wyrównana. Jako pierwszy okazje na zakończenie seta wypracował sobie Żuk, ale Martinez wybronił się, a po zmianie stron wygrał kolejne dwa punkty i objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku Hiszpan przejął już kontrolę nad przebiegiem gry. Odebrał podanie rywalowi w pierwszym i siódmym gemie, a sam ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i po godzinie i 45 minutach walki mógł się cieszyć z wygranej.