Zapraszamy na WAMA Ladies Open!

/ Materiał informacyjny , źródło: WAMA Ladies Open, foto: WAMA Ladies Open

Sukcesy Łukasza Kubota oraz dobre występy Huberta Hurkacza sprawiają, że tenis ziemny staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową w naszym kraju. Wprawdzie Agnieszka Radwańska zakończyła już swoją karierę sportową, ale nie brakuje zawodniczek, które chcą podążać jej śladami, jak chociażby Iga Świątek. To wszystko sprawia, że coraz częściej w Polsce organizowane są liczne turnieje, w których tenisiści-amatorzy mogą sprawdzić swoje umiejętności. Jednym z takich turniejów jest WAMA Ladies Open, który jest rozgrywany w Olsztynie pod koniec wakacji.

Turniej dedykowany dla tenisistek organizowany będzie po raz trzeci z rzędu przy ul. Olimpijskiej. W zeszłym roku podczas turnieju rozegranych zostało ponad 100 spotkań i w tym nie powinno być ich mniej. Frekwencja z roku na rok jest coraz większa, co tylko utwierdza organizatorów w przekonaniu, że takie amatorskie turnieje są potrzebne w tym regionie kraju. Rosnące zainteresowanie turniejem przez zawodniczki z innych miast sprawiło, że organizatorzy postanowili rozszerzyć możliwość wzięcia w nim udziału przez panie z całej Polski. W ten sposób z imprezy regionalnej, turniej przeistoczył się w ogólnopolskie wydarzenie sportowe.

WAMA Ladies Open to nie tylko pojedynki na kortach, ale przede wszystkim integracja ludzi związanych z tenisem. Organizatorzy mają nadzieję, że nie tylko uczestniczki będą się dobrze bawić podczas imprezy, ale również kibice, którzy postanowią przyjść na korty „Jodłowa”. Dlatego właśnie w planach jest zorganizowanie dla nich kilku atrakcji. Głównym celem jest pokazanie ludziom jak wspaniałą dyscypliną jest tenis ziemny i to, że każdy może uprawiać ten sport bez wyjątku, niezależnie od wieku.

Turniej rozgrywany będzie w ostatni weekend wakacji (31.08 – 1.09). Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00, po czym rozpoczną się rywalizacje na kortach w grze pojedynczej. W sobotnie popołudnie rozgrywane natomiast będą pojedynki deblowe, a w niedzielę najważniejsze mecze, czyli półfinały oraz finały.