Zawada: Jegiołka i Piter przeszły eliminacje

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: hart-tenis.pl

Sześć polskich tenisistek wystąpi w turnieju Hart Open w Zawadzie (pula nagród 25 tys. dolarów). Przez eliminacje udanie przeszły Katarzyna Piter i Justyna Jegiołka.

Dziś w decydującej fazie eliminacji wystąpiły cztery polskie tenisistki. Rozstawiona z „jedynką” Katarzyna Piter bez większych problemów uporała się z Martiną Borecką (6:3, 6:0). Nieco trudniejszą przeprawę miała grająca z „piątką” Justyna Jegiołka. Polka wygrała z Vandą Lukacs 7:6(4), 6:1.

Poniżej oczekiwań zaprezentowała się Barbra Sobaszkiewicz, która uległa niżej notowanej Denisie Allertovej 2:6, 3:6. Niespodzianki nie zdołała też sprawić Natalia Kołat, przegrywając z rozstawioną z „trójką” Terezą Smitkovą 2:6, 4:6.

Dziś rozlosowano również drabinki turnieju głównego singla oraz debla. Ubiegłoroczna finalistka z Zawady Puala Kania została rozstawiona z numerem trzy i w pierwszej rundzie trafiła na posiadaczkę „dzikiej karty” Kim-Alice Grajdek (514 WTA).

Magda Linette w pierwszej rundzie zmierzy się z białoruską kwalifikantką Swietłaną Pirażenką (613 WTA). W przypadku zwycięstwa poznanianka zagra w kolejnej fazie z Katarzyną Piter lub rozstawioną z numerem sześć Walentiną Iwaczenko (240 WTA).

Justyna Jegiołka rywalizację w Zawadzie rozpocznie od konfrontacji z Francuzką Myrtille Georges (250 WTA). Wielkie wyzwania czekają na posiadaczki „dzikich kart”. Kasandra Kozub zmierzy się z Dią Evtimovą (256 WTA), zaś Magdalena Serocka trafiła na turniejową „dwójkę” Karolinę Pliskovą (120 WTA).

Na wtorek zaplanowano siedem spotkań turnieju singlowego oraz pięć deblowego. W grze pojedynczej zaprezentują się Serocka, Jegiołka, Piter oraz Kozub. Mecze deble rozegrają zaś Barbara Sobaszkiewicz z Sylwią Zagórską, Olga Bróżda z Natalią Kołat oraz rozstawione z numerem cztery Magda Linette i Katarzyna Piter.


Wyniki

Finałowa runda eliminacji:
Katarzyna Piter (1) – Martina Borecka (Czechy, 10) 6:0, 6:3
Tereza Smitkova (Czechy, 3) – Natalia Kołat 6:2, 6:4
Justyna Jegiołka (5) – Vanda Lukacs (Węgry, 9) 7:6(4), 6:1
Denisa Allertova (Czechy, 16) – Barbara Sobaszkiewicz (8) 6:2, 6:3