Zawody ATP i WTA w Madrycie spotkał ten sam los co turniej finałowy Pucharu Davisa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Tegoroczna edycja turnieju Mutua Madrid Open nie dojdzie do skutku. O jej odwołaniu mówiło się od kilku dni, ale dopiero dzisiaj poinformował o tym Feliciano Lopez, dyrektor turnieju.

Impreza w stolicy Hiszpanii co roku rozgrywana jest w maju. Jednak w związku z pandemią koronawirusa w tym sezonie miała się odbyć w dniach 12-20 września. Teraz wiadomo, że tegoroczne zmagania ostatecznie w ogóle nie dojdą do skutku.

W ostatnią środę lipca miejski departament zdrowia przedstawił raport o trudnej sytuacji epidemiologicznej w stolicy Hiszpanii. Pojawiły się też zalecenia, aby odwołać tegoroczną rywalizację kobiet i mężczyzn w Caja Magica. We wtorek ostatecznie poinformowano, że w tym roku najlepsze tenisistki i tenisiści świata nie zawitają na Półwysep Iberyjski.

– Zrobiliśmy wszystko, aby przygotować turniej. Po pierwszej rezygnacji w maju zabraliśmy się do pracy nad terminem wrześniowym. Mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się tenisem pierwszej klasy w Caja Magica w tym roku, który był tak trudny dla wszystkich. Jednak ciągła niestabilność jest nadal zbyt duża, aby przeprowadzić taki turniej w pełni bezpiecznie. Pragniemy jeszcze raz podziękować Radzie Miasta Madryt oraz wszystkim naszym sponsorom i partnerom za to, że byli przy nas na każdym kroku, jaki podjęliśmy – można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez dyrektora Mutua Madrid Open, Feliciano Lopeza.

Odwołana impreza rangi ATP Masters 1000 (u mężczyzn) i WTA Premier Mandatory (u kobiet) to drugie wydarzenie tenisowe związane z Madrytem, które zostało odwołane z powodu pandemii. Już wcześniej z kalendarza imprez na 2020 rok usunięto turniej finałowy Pucharu Davisa, który w dniach 23-29 listopada miał zostać rozegrany na tym samym obiekcie.

W przyszłym roku Mutuda Madrid Open jest planowane w dniach 30 kwietnia – 9 maja. Wszystkie bilety na tegoroczną edycję zachowują swą ważność do przyszłego roku.