Zawody w Indian Wells ponownie odwołane?

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ubitennis.net/własne, foto: AFP

BNP Paribas Open 2021 może się nie odbyć. Gdyby zaplanowany na początek marca turniej nie doszedł do skutku, byłby to drugi rok z rzędu, w którym najlepsze tenisistki i najlepsi tenisiści świata nie zawitają do Indian Wells.

Rozgrywki tenisowe w mijającym roku storpedowała pandemia koronawirusa. Kilkumiesięczna przerwa trwała od marca. To rozgrywany w Indian Wells Tennis Gardens turniej był pierwszym, który odwołano z powodu pandemii COVID-19.

Obecnie z różnych źródeł docierają informacje, że w nadchodzącym sezonie światowa czołówka tenisistek i tenisistów również nie zawita na turniej jednego z najbogatszych ludzi świata, Larry’ego Ellisona. Powodem odwołania zmagań miałyby być kłopoty związane z pogodzeniem interesów organizatorów imprezy z przepisami wymuszonymi pandemią koronawirusa.

Teraz władze ATP i WTA pracują nad nową formą kalendarza rozgrywek na 2021 rok. Wszystko to na skutek zmiany terminu Australian Open. Impreza w Melbourne ma wystartować 8 lutego. Z kolei sezon ma zostać zainaugurowany inaczej niż zawsze, poza Australią. Wciąż jednak trwają rozmowy finalizujące ten pomysł.