Zieliński z Nysem już w półfinale! Majchrzak w ćwiartce!

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: AFP

Fantastycznie poczynają sobie polscy tenisiści w Sofii. Podczas turnieju ATP 250 Jan Zieliński jest już w półfinale debla, a Kamil Majchrzak w ćwierćfinale singla.

Czwarty dzień turnieju Sofia Open w stolicy Bułgarii nie mógł się lepiej zacząć dla polskich zawodników. W pierwszym meczu dnia Kamil Majchrzak pewnie pokonał reprezentanta Niemiec Oscara Otte i dzięki temu po raz pierwszy od maja, występu w Genewie, awansował do najlepszej ósemki turniejowej. To ważne dla Polaka, który w ostatnich miesiącach borykał się z kontuzjami. W meczu o półfinał Polak zagra ze Szwajcarem Marc Andre Hueslerem.

W sesji popołudniowej inny z reprezentantów Polski – Jan Zieliński wraz z partnerem Hugo Nysem z Monako zanotowali bardo dobry występ w groźną parą z Kazachstanu Gołubiew/Niedowiesow. Polak i Monakijczyk wygrali bardzo szybko pierwszy set. W drugim walka była dużo bardziej zacięta, ale zdecydowało jedno przełamanie serwisu Kazachów pod koniec meczu. W półfinale Zieliński i Nys czekają na rywali, którzy swój mecz dopiero mają rozegrać. Wydaje się jednak, że najgroźniejszą parą w Sofii będą Włosi Fabio Fognini, Simone Bolelli. To mistrzowie wielkoszlemowi z Australian Open 2015 roku, a w 2022 roku wygrali już dwa turnieje – w Umag i Rio de Janeiro. Jednak Polak i Monakijczyk nie są bez szans. W półfinale, z kim by się nie spotkali, będą faworytami, a finał z włoską parą byłby ukoronowaniem doskonałych występów w ostatnich tygodniach. Jan i Hugo, po ćwierćfinale US Open i meczach w Pucharze Davisa, mają serię sześciu zwycięstw, a w tym wywalczony puchar w turnieju ATP w Metz.


Wyniki

Wyniki drugiej rundy singla Sofia Open:

Kamil Majchrzak – Oscar Otte (Niemcy, 8) 4:6, 6:2, 6:4.

Wyniki ćwierćfinału debla Sofia Open:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) – Andriej Gołubiew, Aleksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:1, 7:5.