Zlatan Ibrahimović porównany do Rogera Federera! Trener AC Milan dostrzega pewne podobieństwo

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Roger Federer na przestrzeni lat stał się ikoną swojej dyscypliny, a historię jego kariery przywołuje się w bardzo wielu kontekstach. Tym razem podczas internetowego live’a  zrobił to trener AC Milan. Stefano Pioli dostrzegł podobieństwo pomiędzy sportowymi sylwetkami Szwajcara oraz… Zlatana Ibrahimovicia.

Choć pod względem temperamentu porównanie szwedzkiego piłkarza z Federerem może wydawać się zupełnie nietrafione, sportowcy rzeczywiście mają ze sobą sporo wspólnego. Obaj urodzili się w tym samym roku, a pomimo zaawansowanego jak na sportowców wieku, niezmiennie udaje im się utrzymywać wysoką dyspozycję. Na najwyższym poziomie rywalizacji zdarza się to wyjątkowo rzadko. Szkoleniowiec Milanu uważa jednak, że nie ma tu mowy o przypadku. Zdaniem Pioliego zarówno Federer, jak i Ibrahimović swoje długoletnie sukcesy zawdzięczają przed wszystkim właściwemu podejściu do wyczynowego uprawiania sportu.

– Myślę, że talent jest cechą wrodzoną i nietrudno mi to dostrzec, ale można też nad nim pracować i  go doskonalić. Weźmy na przykład Rogera Federera. Urodził się utalentowany, ale każdego dnia nieustannie pracował, aby stać się prawdopodobnie najlepszym tenisistą, jaki kiedykolwiek istniał – powiedział Włoch – Widzieliśmy jednak także przypadki, kiedy naturalny talent zostaje zmarnowany. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na brak chęci do poświęceń i ciężkiej pracy. (…)Nawet Ibra mówi mi, że jego jedynym celem każdego dnia jest poprawa swoich umiejętności i o to w tym właśnie chodzi.