Zlin: porażki Polek

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Wyjątkowo nieudany dla polskich tenisistek okazał się występ w czeskim Zlinie. Na pierwszej rundzie w zawodach ITF, o puli nagród 25 tysięcy dolarów, zakończyły swój udział Marta Domachowska, Magda Linette oraz Katarzyna Kawa.

Najbardziej bolesną porażkę odnotowała w Czechach Marta Domachowska (170 WTA), która w turnieju rozstawiona była z numerem siedem. Polka mecz z Veronicą Cepede Royg (193 WTA) rozpoczęła we wtorek. Przy prowadzeniu Paragwajki 7:6(3), 5:3 spotkanie zostało przerwane ze względu na opady deszczu. Dzisiejsze dokończenie pojedynku długo nie trwało, gdyż 20-letnia Cepede Royg wygrała jednego gema i losy awansu do drugiej rundy były przesądzone.

Magda Linette (251 WTA) swój mecz z Dią Evtimovą (155 WTA) również rozegrać miała we wtorek, ale tu aura w ogóle nie pozwoliła wyjść zawodniczkom na kort. Rozstawiona z numerem trzy Bułgarka udowodniła, iż blisko sto miejsc różnicy w rankingu nie jest przypadkiem i pewnie triumfowała 6:3, 6:2.

Katarzyna Kawa (467 WTA) grała w eliminacjach do zawodów w Zlinie. Polka przegrała mecz decydujący o wejściu do turnieju głównego, ale znalazła się w drabince jako „lucky loser”. Szczęśliwego zrządzeniu losu 19-letnia Kawa nie wykorzystała i przegrała z reprezentantką gospodarzy Kateriną Kramperovą 6:2, 4:6, 4:6.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Veronica Cepede Royg (Paragwaj) – Marta Domachowska (Polska, 7) 7:6(3), 6:3
Dia Ewtimova (Bułgaria, 3) – Magda Linette (Polska) 6:3, 6:2
Katerina Kramperova (Czechy, WC) – Katarzyna Kawa (Polska, LL) 2:6, 6:4, 6:4