Zmarł ojciec Juana Martina del Potro

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Świat tenisowy obiegła bardzo smutna wiadomość. W wieku 63 lat zmarł ojciec Juana Martina del Potro. Przez ostatnie lata los nie rozpieszcza Argentyńczyka.

Daniel Horacio del Potro miał ostatnio problemy ze zdrowiem. W grudniu przeszedł operację serca, po której przebywał w prywatnej klinice w Buenos Aires. Niestety, stan jego zdrowia wciąż się nie polepszał. Ojciec Argentyńczyka zmarł w wieku 63 lat.

Wpływ ojca na Juana był ogromny. Pomimo iż z zawodu był weterynarzem, udzielał mu nieocenionego wsparcia podczas zawodowej kariery i nie tylko. Na początku tenisowej drogi uczestniczył w treningach syna. Potem zajął się szeroko pojętymi sprawami kontraktowymi tenisisty. Ponadto Del Potro zawsze mógł liczyć na ojca, który bez wahania pomagał mu w trudnych chwilach.

Kariera argentyńskiego tenisisty nie jest usłana różami. Del Potro od lat boryka się z licznymi kontuzjami, przez które musiał już przejść kilka operacji. Opuścił również mnóstwo turniejów. Teraz mistrz US Open 2009 i dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich będzie musiał poradzić sobie jeszcze ze śmiercią ojca.

Do Argentyńczyka napływa mnóstwo kondolencji. Fani wraz ze znanymi osobami z środowiska tenisowego współczują Juanowi. Jeden z wpisów można zobaczyć na profilu akademii tenisowej Rafaela Nadala.