Zmiany w Madrycie. Turniej będzie wydłużony

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Organizatorzy Mutua Marid Open poinformowali, że turniej w stolicy Hiszpanii będzie wydarzeniem dwutygodniowym. Zmiany wejdą w życie już od przyszłego roku i będą dotyczyć zarówno imprezy kobiet, jak i mężczyzn. 

Mutua Madrid Open nie został rozegrany w tym roku z powodu pandemii koronawirusa. Początkowo imprezę planowano przenieść z maja na wrzesień, ale ostatecznie, z powodu wzrostu zachorowań w stolicy Hiszpanii, turniej odwołano.

Corocznie rywalizacja na obiekcie Caja Magica trwa półtora tygodnia, a zmagania toczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dla organizatorów ważne więc były zmiany i tym samym turniej będzie rozszerzony do dwóch tygodni, począwszy od 2021 roku.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć cel stania się dwutygodniowym turniejem – przyznał Feliciano Lopez, dyrektor Mutua Madrid Open. – Staraliśmy się o to wydłużenie i jest ono zasłużone, konieczne i pozwoli cieszyć się najlepszym tenisem w Caja Magica kilka dni więcej. Jestem pewien, że zarówno nasi sponsorzy, jak i fani powitają tę wiadomość z otwartymi ramionami, a także miasto Madryt, które przyjmie więcej gości przez dłuższy czas – dodał.

W przyszłym sezonie Mutua Madrid Open rozpocznie się 27 kwietnia. Wtedy wystartują eliminacje kobiet. Dwa dni później zaplanowane są eliminacje mężczyzn. Z kolei turniej główny WTA rozpocznie się 30 kwietnia, a ATP 2 maja.