Zmiany w sztabie szkoleniowym Magdy Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne/Instagram, foto: AFP

W przyszłym sezonie u boku Magdy Linette nie zobaczymy już Marka Gellarda. Brytyjski szkoleniowiec w mediach społecznościowych poinformował o zakończeniu współpracy z polską tenisistką.

Po trzech wspaniałych latach postanowiliśmy z Magdą się rozstać – napisał na Instagramie Gellard. – Podczas wspólnie spędzonego czasu udało nam się zdobyć trzy tytuły i awansować na 33. pozycję w światowym rankingu. Jednak te osiągnięcia wypadają blado w porównaniu z niesamowitymi wspomnieniami, które zostaną z nami na zawsze. Czas, który spędziliśmy razem, zawsze będzie dla mnie wyjątkowy i życzę Magdzie i jej świetnemu teamowi wszystkiego co najlepsze.

Brytyjczyk został głównym trenerem Magdy Linette w 2018 roku, gdy w pełnym wymiarze nie mógł już tego robić Chorwat Izo Zunić. Poznanianka największe sukcesy z Gellardem u boku odnosiła w 2019 roku. Wygrała wtedy duży turniej z cyklu ITF w Manchesterze na kortach trawiastych, a potem dotarła do trzeciej rundy Wimbledonu. Pod koniec sierpnia w nowojorskim Bronksie zdobyła pierwszy tytuł rangi WTA, a we wrześniu wystąpiła jeszcze w finale w Seulu. Obiecująco rozpoczął się również ten sezon. W lutym Polka okazała się bezkonkurencyjna w Hua Hin. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa dotarła do trzeciej rundy US Open, ale z Roland Garros pożegnała się już po pierwszym meczu. Linette, która obecnie zajmuje 40. miejsce w światowym rankingu, zakończyła sezon w Ostrawie.