Zmienne szczęście czeskich gwiazd

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Jako ostatnie miejsce w najlepszej ósemce Donfeng Motor Wuhan Open zapewniły sobie Petra Kvitova i Dajana Jastremska. Czeszka nie dała szans Sloane Stephens, a Dajana Jastremska wyeliminowała Karolinę Pliszkovą.

Sesję wieczorną na korcie centralnym rozpoczęły Ukrainka i turniejowa „dwójka”. 19-latka urodzona w Odessie w środę świetnie spisywała się przy własnym podaniu. W pierwszym secie ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania, a sama przełamała rywalkę dwukrotnie, dzięki czemu zwyciężyła 6:1. W drugiej odsłonie meczu gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale i tym razem Czeszce nie udało się odebrać młodszej rywalce podania. O losach tej części meczu zadecydował pojedynczy „break”, którego Jastremska zapisała na swoim koncie w trzecim gemie.

Zawsze fajnie jest rywalizować z czołowym zawodniczkami – wyjaśniła na konferencji reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów. – Zawsze starasz się wszystko zrobić najlepiej jak to możliwe. Cieszyłam się tym, że jestem na korcie. Nie nakładałam na siebie presji, bo wiedziałam, że nie mam nic do stracenia.

Ćwierćfinałową rywalką Dajany Jastremskiej będzie Petra Kvitova. Leworęczna tenisistka po raz pierwszy w karierze znalazła sposób na pokonanie Sloane Stephens.

Pamiętam nasze dwa poprzednie mecze – powiedziała dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. – Ja nie grałam wtedy najlepiej, ale ona była wtedy po prostu lepszą tenisistką na korcie. Dzisiaj pomógł mi serwis. Ona bardzo dobrze się porusza, ale ja dzisiaj zagrałam bardzo agresywnie i to by klucz do zwycięstwa.

W czwartek utytułowana Czeszka i Dajana Jastremska zmierzą się po raz pierwszy.


Wyniki

Trzecia runda singla

Dajana Jastremska (Ukraina) – Karolina Pliszkova (Czechy, 2) 6:1 6:4

Petra Kvitova (Czechy, 5) – Sloane Stephens (USA, 10) 6:3 6:3