Zmienne szczęście obrońców tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: facebook.com/mistrzostwapolskiwtenisie

W piątek poznaliśmy półfinalistów 93. Mistrzostw Polski. Złotego medalu zdobytego przed rokiem nie obroni Marta Leśniak, która w trzech setach przegrała ze Stefanią Rogozińską-Dzik. W grze pozostaje Maciej Rajski.

Reprezentant Klubu Tenisowego Teniswil Warszawa w dwóch setach pokonał Michała Dembka. Tenisista rozstawiony z numerem 2 zmierzy się teraz z Danielem Michalskim, który oddał tylko dwa gemy Wojciechowi Markowi.

W drugim półfinale zmierzą się Paweł Ciaś i Karol Drzewiecki. Pierwszy z nich pewnie pokonał Jana Zielińskiego, a drugi sprawił sporą niespodziankę i wyrzucił z zawodów turniejową „jedynkę”, Kacpra Żuka.

U kobiet czwartego dnia rywalizacji również doszło niespodziewanych rozstrzygnięć. Tytułu zdobytego przed rokiem nie obroni Marta Leśniak, która w trzech setach przegrała ze Stefanią Rogozińską-Dzik. Wrocławianka w pierwszej partii od stanu 0:4 wygrała sześć kolejnych gemów i objęła prowadzenie 1:0 w meczu, ale w dwóch kolejnych odsłonach pojedynku lepsza była 18-latka z Warszawy. Reprezentantka Legii Warszawa zmierzy się teraz z Julią Oczachowską, która oddała tylko trzy gemy Marcelinie Podlińskiej.

O finał mistrzostw Polski zagrają także Anastazja Szoszyna i Anna Hertel. Obie na awans do najlepszej czwórki imprezy musiały solidnie zapracować. Rozstawiona z numerem 1 21-latka z Charkowa pokonała Magdalenę Hędrzak, a warszawianka po grubo ponad trzech godzinach walki złamała opór Martyny Kubki. Zawodniczka GFT Nafty Zielona Góra w trzecim secie prowadziła już 5:2, a w ósmym gemie miała dwie piłki meczowe, ale ostatecznie zeszła z kortu pokonana.

W sobotę, oprócz półfinałów singla, zostaną również rozegrane decydujące pojedynki w grach podwójnych. W finale debla kobiet Daria Kuczer i Anastazja Szoszyna zmierzą się z Martyną Kubką i Weroniką Falkowską. Wśród mężczyzn Grzegorza Panfil i Paweł Ciaś zagrają z Janem Zielińskim i Kacprem Żukiem. Szoszyna i Panfil mają również szansę na „złoto” w grze mieszanej. Powstrzymać spróbują ich Aleksandra Jeleń i Krzysztof Wetoszka.

Mistrzostwa Polski odbywają się w ramach Lotos PZT Polish Tour.