Znamy datę powrotu Federera!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Roger Federer zapowiedział powrót na zawodowe korty w rodzinnej Bazylei. Legendarny tenisista, który ostatni mecz rozegrał na zeszłorocznym Wimbledonie, powalczy o jedenasty tytuł w domowym turnieju.

Szwajcar przez większość kariery słynął między innymi z tego, że omijają go kontuzje. Wskazywano na sposób prowadzenia się poza kortem, ale również na styl gry i poruszania na boisku. Wszystko ma jednak swoje granice. Federer, który ósmego sierpnia skończy czterdzieści jeden lat, ma poważne kłopoty z powrotem do gry od początku 2020 roku. Widać jednak światło w tunelu i Szwajcar potwierdził udział w turnieju rangi ATP 500 – Swiss Indor  w Bazylei. Termin rozgrywek: 24-30 października.

Rodzima ziemia wyjątkowo służy dawnemu mistrzowi. Od chłopca do podawania piłek, stał się najlepszym zawodnikiem w historii zawodów . Ma na koncie dziesięć końcowych triumfów, a bilans w całej historii startów to 75:9! Ostatnia edycja została rozegrana w 2019 roku. Kolejne nie doszły do skutku ze względu na globalną pandemię. W rezultacie Federer wystartuje jego obrońca tytułu, ponieważ ostatnie trzy finały zakończyły się jego wygraną.

Poza Bazyleą, potwierdzony jest również udział w drużynowym Pucharze Lavera, który zostanie rozegrany w Londynie pod koniec września. Wiele jest spekulacji, czy powrót będzie jednocześnie pożegnaniem. Nikt nie zna odpowiedzi, nie mniej problemy z kolanem, ich powracający charakter oraz czas rehabilitacji nie napawają optymizmem. Nie zmienia to jednak faktu, że powrót Federera to ważne wydarzenie, które z pewnością warto śledzić.