Znamy drabinkę mikstów z Rosolską

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Rozlosowano drabinkę turnieju mikstów podczas zmagań na londyńskiej trawie. A tam z numerem szóstym rozstawiona będzie Alicja Rosolska i Nikola Mektić, którzy rywalizacje rozpoczną od drugiej rundy. Rywali poznał także intersujący mikst stworzony przez Andy’ego Murraya i Serenę Williams.

Nasza jedynaczka w grze mieszanej Alicja Rosolska zagra z Nikolą Mekticiem. Takie zestawieniu już wprawiało nas w zachwyt. Podczas US Open 2018 dotarli do finału, ale wówczas przegrali nieznacznie z Bethanie Mattek-Sands i Jamiem Murrayem. Teraz Polka i Chorwat są rozstawieni z numerem sześć, zatem rozgrywki rozpoczną od drugiej rundy. Wtedy zmierzą się ze zwycięzcami meczu Mahut/Cornet kontra Rungkat/Aoyama. W dalszej rundzie na naszą zawodniczkę może czekać Skugur i Olaru. Z racji, że Rosolska i Mektić są w górnej części drabinki to mogą zagrać dalej z turniejową „czwórką” Peersem i Zhang oraz „jedynką” Soares i Melichar.

Przed rokiem Rosolska pożegnała się z Wimbledonem już w premierowej rundzie. Jednak wtedy jej partnerem był Divij Sharan. Teraz liczymy na zdecydowanie lepszy rezultat.

W tym roku do rywalizacji w parach mieszanych na kortach All England Clubu zgłosiło się wielu ciekawych tenisistów i tenisistek. Jednak prawdopodobnie wszystkie oczy kibiców będą zwrócone na faworyta gospodarzy Andy’ego Murraya i jego partnerkę Serenę Williams. Praktycznie w ostatniej chwili udało się stworzyć takie zestawienie. Brytyjsko-amerykański mikst zaczyna grę już od pierwszej rundy. A tam zmierzy się Andreasem Miesem, który podczas Rolanda Garrosa triumfował w deblu oraz chilijską tenisistką Alexą Guarachi. Jeśli zdołają wygrać to trafiają na Fabrice’a Martina i Raquel Atawo. Następnie może być tylko trudniej i potencjalny mecz z najwyżej rozstawionym mikstem stworzonym przez Bruno Soaresa i Nicole Melichar.

Z wysokim numerem na Wimbledonie wystąpią Jean-Julien Rojer i Demi Schuurs (2) oraz Mate Pavić i Gabriela Dąbrowski (3). Pierwszy raz swoich szans w grze mieszanej spróbują razem m.in. Venus William i Frances Tiafoe, a także Nick Kyrgios i Desirae Krawczyk.

Rywalizacja w mikstach rozpocznie się w piątek.