Znamy kalendarz gier w LOTTO SuperLIGA!

/ Informacja prasowa , źródło: LOTTO SuperLIGA, foto: Materiały SuperLIGA S.A.

Znamy szczegółowy kalendarz rozgrywek LOTTO SuperLIGA 2023 oraz forBET 1.LIGA 2023. Oficjalne losowanie spotkań odbyło się w siedzibie partnera medialnego – Polsat Sport i było transmitowane na żywo. Już pierwsza kolejka dostarczy kibicom tenisa w Polsce szereg wrażeń.

Niedługo rozpocznie się druga edycja innowacyjnego projektu pod nazwą LOTTO SuperLIGA.
Rozgrywki tenisowe, mające wyłonić drużynowego Mistrza Polski, wystartują w dniach 6-7 maja br. W sezonie zasadniczym zobaczymy osiem zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała (aktualny Mistrz Polski), CKT Grodzisk Mazowiecki, KT KUBALA Ustroń, KS Górnik Bytom, Tennis Team Kalisz, WKT Mera Warszawa, AZS Tenis Poznań oraz WKS Grunwald Poznań (beniaminek), które rozegrają siedem kolejek. Cztery ekipy z najlepszym bilansem punktowym zagrają w grudniowym turnieju FINAL FOUR o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Ponownie szykują się wielkie, sportowe emocje, w czym na pewno pomaga renesans tej dyscypliny w Polsce.

Tenis przeżywa u nas swoje „pięć minut”. Głośne nazwiska w LOTTO SuperLIGA przyciągają kibiców na trybuny, a nie ma nic piękniejszego niż oglądanie sportu w profesjonalnym wymiarze na żywo – powiedziała Aida Bella – Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Totalizator Sportowy sp. z o.o., właściciela marki LOTTO, która jest sponsorem tytularnym rozgrywek SuperLIGI.

Jednocześnie toczone będą rozgrywki w forBET 1.LIGA, w których wystąpi pięć drużyn: TIM GWARDIA Wrocław, COME-ON Wrocław, KT GAT Gdańsk, ZTT BAZALT Złotoryja oraz KT ROYAL Zielona Góra.

Drużyna zajmująca pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej uzyska bezpośrednią kwalifikację do
najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast druga ekipa w stawce stoczy pojedynek barażowy o awans z zespołem z siódmego miejsca po sezonie zasadniczym LOTTO SuperLIGA.

Walka będzie zacięta. Szczególnie, że kluby na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej mocno się profesjonalizują. – Mamy zespoły, które pozyskują sponsorów tytularnych. Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś nazwać forBET 1. LIGĘ rozgrywkami zawodowymi. Od początku projektu przyświecał nam cel, aby kluby przeobrażały się w organizacje sportowe z prawdziwego zdarzenia i to się dzieje. Zmierzamy w dobrym kierunku – przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Na aspekt związany z emocjami zwracał z kolei uwagę Paweł Majewski, prezes zarządu forBET. – Od wielu lat wspieramy sportowe emocje, a tych w zeszłym roku z pewnością nie brakowało. Rozgrywki SuperLIGI są kwintesencją tego, co dla kibica jest najważniejsze.

Wtóruje mu Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A. – Kalendarz rozgrywek został zaplanowany w taki sposób, aby kluby mogły zakontraktować zawodników i zawodniczki z pierwszej setki, a nawet pięćdziesiątki rankingów WTA i ATP. To oni będą magnesem i dostarczycielem emocji dla kibiców w różnych częściach kraju.

Dokładny kalendarz oraz kolejność gier LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA poznaliśmy we wtorek podczas oficjalnego losowania transmitowanego na żywo w studio Polsat Sport. Wydarzenie poprowadzili dziennikarze Paulina Chylewska i Tomasz Lorek, a w rolę losujących wcieliły się polskie nadzieje tenisa – Maks Kaśnikowski z CKT Grodzisk Mazowiecki i Aleksandra Zuchańska WKT MERA Warszawa.

Już pierwsza kolejka spotkań powinna przynieść sporo emocji.
WKS GRUNWALD Poznań – WKT MERA Warszawa
TENNIS TEAM Kalisz – AZS TENIS Poznań
KT KUBALA Ustroń – BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała
KS GÓRNIK Bytom – CKT Grodzisk Mazowiecki

Pełen optymizmu przed startem drugiego sezonu jest Michał Domański, trener i dyrektor sportowy WKT Mera Warszawa. – Pierwszy sezon był dla nas dość trudny, gdyż nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, dlatego postawiliśmy na szeroki skład. Brązowy medal był dla nas zaskoczeniem. Nikt nie oczekiwał, że tak daleko dojdziemy. Warto podkreślić, ze znane nazwiska w naszym składzie przyciągają do klubu młodych adeptów tenisa, dlatego na brak zainteresowania nie możemy narzekać.

Grono znamienitych gości w studiu Polsat Sport uzupełnili: Janusz Lewandowski, doradca zarządu CKT Grodzisk Mazowiecki, Martyna Kubka – tenisistka CKT Grodzisk Mazowiecki, Weronika Ewald – tegoroczna ćwierćfinalistka juniorskiego Australian Open oraz Kinga Szynklarz – prezes sekcji tenisowej TIM GWARDIA Wrocław.

Szczegółowy kalendarz gier znajduje się pod tym adresem: https://sliga.org/terminarz.

Losowanie można obejrzeć na oficjalnym kanale video LOTTO SuperLIGA:
https://www.youtube.com/@superligas.a.7250.

Honorowy patronat nad projektem drugi rok z rzędu objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, natomiast w gronie patronów medialnych znaleźli się: Polsat Sport, Przegląd Sportowy, Sportowy24.pl, Tenis Magazyn oraz Tik-Tok.

Pełne informacje o LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA dostępne są na oficjalnej stronie projektu: https://sliga.org/.